Istorija ruza za usne

Ići dole

Omiljena boja ruza za usne?

20% 20% 
[ 1 ]
80% 80% 
[ 4 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]

Ukupno Glasova : 5

Istorija ruza za usne

Počalji od Majda taj 14th Mart 2009, 14:51

Davne 1883. godine dvojica genijalnih Francuza dosetila su se kako da rese visevekovni zenski (redje i muski) problem apliciranja boje na usne (s kojim se mucila i Kleopatra!) - napravili su vostani stapic vatrene boje, umotali ga u komad maramice i legenda je rodjena. klanja se
Nije to bilo najsrecnije resenje, ali je oznacilo, pokazalo se kasnije, pocetak revolucije u lepoti. Njegovo velicanstvo u novom pakovanju javnosti je predstavljeno iste godine, na svetskom sajmu u Amsterdamu, ali ruz za usne nije odmah osvojio svet. Cena mu je bila previsoka, danasnjih pedesetak evra, sto je u to doba bilo mnogo vise nego danas...

Zalili su se i moralisti - zena s intenzivno rumenim usnama, za mnoge, otkrivala je svoju neprilicnu stranu. Kompaktno pakovanje i izgled metka kakav poznajemo danas, taj je kozmeticki izum dobio tek 1915. godine, sto je uveliko popularizovalo ruz, pa je njegov pravi osvajacki pohod napokon mogao da pocne. A i drustvo je pocelo zenama da oprasta crvene usne i zavodnicki izgled koji im je pruzao. Glumica Sara Bernar koja je vladala velikim ekranima dvadesetih, nije se odvajala od svog ruza za usne i tepala mu je recima "stylo d'amour" (ljubavna olovka).

U modi su bile tanke usne tamne boje, a snaznije nijanse pokrenule su svet tek nakon Drugog svetskog rata. U pedesetim su dame obozavale snaznu nijansu crvene boje, volele su da imitiraju Merilin Monro, dok su osamdesete donele pomalo kicaste sedefaste i neonske nijanse.

Ruz za usne nacinjen je od voska, ulja, mirisnih komponenti i raznih pigmenata koji mu daju sjaj i refleksiju. Upravo te cestice koje usnama daju snazniju boju muce hemicare - kako da ruz bude jos sjajniji i kako ga naciniti da ne ostaje, na primer, na muskom okovratniku ili tudjem obrazu. Crveni ruz kralj(ica) je "ljubavnih olovaka". Vatrena boja usana simbolizuje ljubav, strast, snagu i energiju, a uz klasicnu odevnu kombinaciju, belu kosulju i crne suknje, izgleda odlicno! I s belim biserima. Ali, crveni ruz, vazno je znati, zube cini zucim pa bi oni morali biti savrseno beli.
Crvena privlaci pažnju, osmeh stavlja u prvi plan pa bi oci u toj make up igri trebalo da budu diskretno nasminkane.
mm, lepa sam
Majda
Admin

Broj poruka : 1364
Godina : 28
Datum upisa : 30.01.2008

http://www.majda.forumandco.com

Nazad na vrh Ići dole

Re: Istorija ruza za usne

Počalji od Pop013 taj 14th Mart 2009, 19:27

ja sam glas'o za roze .....crvena mi nekako izgleda :S na devojkama a roze je onako priblizna boji usana :)))) ja sam prosli vikend nosio roze sjaj sa shljokicama mr. green pijana budala xD sva sreca nigde nisam izlazio happy
Pop013

Broj poruka : 834
Godina : 29
Datum upisa : 30.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu